Přeskočit na hlavní obsah

Dárek ke křtinám


Pravděpodobně budete se mnou souhlasit, že k nejkrásnějším okamžikům životě patří narození miminka. Máte v rodině miminko a chystají se křtiny?
Jistě mi dáte zapravdu, že věcný dar, který by měl malého drobečka provádět celým životem, je mnohem lepší než například peníze, které ani nevíte, kam rodiče zainvestují.
Ať jdete na křtiny jako kmotr/a či jako host a chcete něco darovat, tady je pár tipů.

Vybrat dárek může dát pořádně zabrat (vím o čem mluvím).
Hodnotné dary od kmotrů
  Můžete koupit například šatičky, náhrdelník s křížkem (nebo jiný šperk), památkové krabičky, stříbrné předměty s jménem dítěte, vkladní knížka se základním obnosem, medailonek s ozdobným prvkem vztahujícím se k dítěti a události.Dary víry
  Předměty s církevní symbolikou. Například bibli v pevné vazbě, šperky s křesťanskými symboly - obrázky Ježíše nebo Panenky Marie, růžence či hračky s biblickou tématikou.

Vzpomínkové dary
  Jako vzpomínkový dar můžete třeba pořídit dečku se jménem miminka či oblečení, hrnky nebo misky na jídlo,..

Praktické dary
  Můžete koupit hračky, dětské dárkové koše, nebo peníze.

Šperk
  Kombinací všech kategorií dárků. Je to cenný dar, můžete jím vyjádřit i něco hlubšího, upomínkový předmět, náušničky pro holčičky zase praktičtější dárek.

Tipy na dárky podle pohlaví
Pro holčičku - shání se snadněji než pro kluka. Můžete darovat zlatý řetízek s přívěskem ve tvaru křížku, náušnice, náhrdelníky či náramky s počátečním písmenkem miminka, nebo s drahokamem podle měsíce narození či znamení zvěrokruhu.
Pro chlapečka - šperky se neřadí mezi tradiční maličkosti, můžete ale darovat neosázený drahokam a v budoucnu se sám rozhodne, co s ním udělá. Je to krásný symbol absolutní čistoty křtu a ukrývá budoucí možnost zvyšování hodnoty. Nebo můžete koupit pamětní minci,..

Pokud víte, že rodiče mají i smysl pro humor, můžete k dárku přidat i něco humorného.
Já například šla za kmotru bratrově holčičce a kupovala jsem plyšáka, křtící bibli, stříbrného andílka na řetízku a posadila je do růžového nočníčku.

Máte nějaké další tipy?

Mějte se v lásce,

Komentáře

  1. Jééé, to je pěkné :) Já jsem ještě na Křtinách nikdy nebyla, ale určitě bych se na nějaké chtěla někdy podívat :)

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

INSPIRACE: Krátké vlasy

Připadá mi, že v poslední době jsou jen dva typy stylů vlasů, které momentálně frčí, a to krátké vlasy a ofina. No a dnešní článek bude právě o krátkých vlasech.
Upřímně? Já to úplně miluju, a kolikrát mám chuťse tak nechat ostříhat i já. Ale své dlouhé vlasymám natolik ráda, že bych to prostě neudělala. Jo, už několikrát jsem se rozhodla, že se nechám ostříhat takhle na krátko, ale v momentě kdy sedím na kadeřnickém křesle a kadeřnice se mě zeptá, jak moc to chci ostříhat, vždy řeknu jen konečky nebo jen to, co je doopravdy nutné.

INSPIRACE: Ofina

Před dvěma lety jsem ofinu ostříhanou měla, nechodila jsem ji průběžně zkracovat do stejného tvaru, a tak mi za ty dva roky dorostla na stejnou délku mých vlasů. Ještě ke konci starého roku (2016) jsem si ji nechala ostříhat znovu, možná, že jsem ji chtěla trošičku jinak, ale zatím jsem docela spokojená. Jen musím přiznat, že je to opravdu pracnější s ní než bez ní.

Strouhaný kakaový koláč s tvarohem

Psaly jste si o nějaký tvarohový dezert a tak jsem vybrala tři a recept na jeden z nich se dozvíte právě teď! :)
Já tento recept dělala z poloviční dávky a to z důvodu, že jsem neměla doma dostatek ingrediencí. A přesto se mi to vešlo do kulaté koláčové formy.
Při tomto dezertu jsem si více méně zahrála na Babicu, když nemáte tohle, dejte tam něco jiného :D Ve výsledku ale koláč chutnal opravdu skvěle!!!