Přeskočit na hlavní obsah

Projekt w/ N: Kam se v létě podívám

Společně s autorkou blogu FTCF jsme se domluvily na projektu, který bude tvořen třemi články. 17. července jste si mohli přečíst první z nich.

1. Místa, která bych chtěla navštívit - 17. července
2. Kam se v létě podívám - dnes
a 3. Swap

A protože dnešní článek bude o tom, kam se v létě podívám, najdete zde fotografie z dovolené, na které jsem už byla. Začátkem září jedu ještě na jednu dovolenou a to do Řecka a proto tady dám fotky i míst, které bych tam chtěla navštívit.

BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM A OKOLÍ

Pernštejn
Gotický mramorový hrad z poloviny 13. století stojí v části Nedvědic. V roce 1995 byl prohlášen národní kulturní památkou. Mají velmi zajímavou pověst o tisu. A na tomto hradě se natočilo mnoho známých filmů a pohádek, jako například: Jak se budí princezny, Šťastný smolař, Čert ví proč, Sedmero krkavců, Bathory, Wanted (kde hrála Angelina Jolie)


Centrum Eden
Centrum Eden je zábavní a vzdělávací park. Původ je již z 15. století, kdy se jednalo o pouhý statek. V roce 2013 začali Eden předělávat na centrum, které je z něho dnes. Děti si můžou zde vyrobit v lékárně vlastní olej do koupele, u tkalce si namalovat něco na tričko,.., vyrobit si svíčku u včelaře,..
Zároveň má Eden vlastní pivovar a moštárnu, farmu a jízdárnu. V Ekopavilonu si můžete jízdou na kole vyšlapat vlastní elektřinu, abyste rozsvítili žárovku nebo rozehráli gramofon,.. A můžete se zde dozvědět něco o půdě a přírodě celkem.


Kostel sv. Jana Nepomuckého
Poutní kostel na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou je stavbou barokní gotiky z roku 1719. Na seznam světových kulturních a přírodních památek UNESCO byl zařazen roku 1994. 

PRAHA

KOS

A jaké máte léto vy? Kde jste byli nebo kam pojedete?
Dejte mi vědět, pro inspiraci do následujících let! :)

Mějte se v lásce,

Komentáře

 1. ó, krásne fotky, krásnych miest, ktoré musím navštíviť! :).
  inak, teším sa na ďalší článok, na ten swap! :).

  KEJMY ♥.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky Kejmy! Taky se těším na swap :)

   Vymazat
 2. Na Pernštejně jsem byla jako malá :)
  A moc hezké fotky :)

  OdpovědětVymazat
 3. Navštívila jsi spoustu zajímavých míst. Krásné fotky. :) Zbožňuju zámek v Letovicích, takže ten ráda doporučuji. :) A před pár měsíci jsem navštívila Berlín a ten samozřejmě taky stojí za to.
  Měj se krásně!
  Young, Wild and Free

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

INSPIRACE: Krátké vlasy

Připadá mi, že v poslední době jsou jen dva typy stylů vlasů, které momentálně frčí, a to krátké vlasy a ofina. No a dnešní článek bude právě o krátkých vlasech.
Upřímně? Já to úplně miluju, a kolikrát mám chuťse tak nechat ostříhat i já. Ale své dlouhé vlasymám natolik ráda, že bych to prostě neudělala. Jo, už několikrát jsem se rozhodla, že se nechám ostříhat takhle na krátko, ale v momentě kdy sedím na kadeřnickém křesle a kadeřnice se mě zeptá, jak moc to chci ostříhat, vždy řeknu jen konečky nebo jen to, co je doopravdy nutné.

INSPIRACE: Ofina

Před dvěma lety jsem ofinu ostříhanou měla, nechodila jsem ji průběžně zkracovat do stejného tvaru, a tak mi za ty dva roky dorostla na stejnou délku mých vlasů. Ještě ke konci starého roku (2016) jsem si ji nechala ostříhat znovu, možná, že jsem ji chtěla trošičku jinak, ale zatím jsem docela spokojená. Jen musím přiznat, že je to opravdu pracnější s ní než bez ní.

Strouhaný kakaový koláč s tvarohem

Psaly jste si o nějaký tvarohový dezert a tak jsem vybrala tři a recept na jeden z nich se dozvíte právě teď! :)
Já tento recept dělala z poloviční dávky a to z důvodu, že jsem neměla doma dostatek ingrediencí. A přesto se mi to vešlo do kulaté koláčové formy.
Při tomto dezertu jsem si více méně zahrála na Babicu, když nemáte tohle, dejte tam něco jiného :D Ve výsledku ale koláč chutnal opravdu skvěle!!!