Filmová série: Filmy o tanci

neděle, dubna 02, 2017


Slibované set článků začíná! Každý měsíc budu zveřejňovat článek o filmech, které vám přiblíží o čem jsou (hlavně pro ty, kdo je neviděli) a jaké jsem z nich měla pocity já. Pokaždé bude jiná tématika, dnes je taneční. A můžu vám prozradit, že příště se můžete těšit na cestování -a nebojte nebudou to žádné dokumenty! :D - a zveřejním ho pravděpodobně 7. května.

Ráda bych tyhle série zveřejňovala vždy první neděli v měsíci.
To bylo jen krátké info a nyní se už můžeme pustit na samotný článek, doufám, že vám něco přinese a bude se líbit! :)
Hříšný tanec (USA,1987)
Stručný děj: Odehrává se v roce 1963 a diskotékami kralují latinsko-americké tance. Do letoviska horského hotelu přichází na prázdninový pobyt sedmnáctiletá Frances, které všichni říkají Baby, se sestrou Lisou a rodiči. V hotelu se tancuje úplně jiný tanec než na jaký je Baby, jako dívka ze slušné rodiny zvyklá - tzv. hříšný tanec. Baby se seznámí s tanečním instruktorem Johnnym a prožije nejen svou první lásku, ale i přeměnu z ošklivého káčátka na sebevědomou mladou ženu.

Můj názor: Kdo by neznal a nemiloval tenhle film. Zkrátka je to klasika, nezapomenutelná hudba a hlavně zvedačka! Od tohoto filmu všechny holky a ženy chtěli mít Patricka Swayzeho jen a jen pro sebe! Já tenhle film milovala, dříve jsem se na něj dívala nespočetně krát, teď už mi přijde více ohraný, ale pořád skvělý!Horečka sobotní noci (USA, 1977)
Stručný děj: Vůně kolínské, květinové košile, obtažené kalhoty dole rozšíření a boty s vysokými podpatky, disko hudba Bee Gees, taneční parket jen pro sebe a svou dívku - taková je představa Tonyho o správně prožité sobotní noci po šesti dnech dřiny v obchodě s barvami. Život ale nejsou jen světla sobotních diskoték Tony pod vlivem své partnerky Stephanie i svého bratra přestává pouze snít a hledá nové perspektivy tam, kde doopravdy jsou.

Můj názor: I přesto, že je to další klasika a velmi známý film, tak abych pravdu řekla nijak zvlášť mě tento film nezaujal. Tance tam bylo méně než jsem čekala. 3/4 filmu bylo takřka o ničem, pořád se to tak nějak plácalo. Co se mi na tom filmu líbilo, byl skvělý výběr písniček! V té době novinky a dneska skvělé vzpomínkové songy. Když začaly hrát, hned jsem měla lepší náladu a úsměv na tváři! Musím se přiznat, že jsem se na ten film ani nedodívala.Touha tančit (Polsko, 2009)
Stručný děj: Začínající novinářka Hania dostala úkol, který se má stát jejím vstupním testem. Má napsat článek o Janu Kettlerovi, jeho návratu do Polska a jeho práci zde. Ještě před získáváním materiálu na článek se Hania dozví, že je jejím otcem, který ji a matku opustil, když byla ještě malá, a zároveň se seznámí s Wojtkem, který sní o kariéře na Broadwayi, a tak se zúčastní přípravy na European Dance Show, kterou shodou okolností vede Jan Kettler. Jak se Hania vypořádá se setkáním svého otce a jak se vyvine její vztah s Wojtkem (byť je zasnoubena s někým jiným) na to už se podívejte sami. :)

Můj názor: Je to opravdu moc pěkný film, jak dějově tak i zpracováním, nicméně mi tam něco chybělo. Nějaká jiskra! Možná, že si to myslím, proto, že se mi tam příliš nelíbily zařazené street dancové prvky při klasičtějším tančení. Zkrátka jsem z toho příliš nadšená nebyla.Souboj na špičkách (USA, 2016)
Stručný děj: Jonathan Reeves dostane za úkol obohatit Americkou baletní akademii o více současných stylů a celkově ji zmodernizovat. Pověří proto své přední choreografy Charlieho, Coopera a Tommyho, aby vybrali tanečníky do soutěžního soustředění, jehož vítězové budou přijati na akademii. Bella Parkerová, která odjakživa žije ve stínu své velmi úspěšné sestry Kate, konečně dostane příležitost zazářit jako jedna z tanečnic vybraných na soustředění.

Můj názor: Vážně nádherný film, kde se střetává láska, přátelství, cílevědomost a srdce na správném místě! Jde tam o to, že baletní tanečníci se musí naučit i uvolněné tancování a freestyloví (dá-li se to tak říct) zase baletní pohyby.Už dlouho jsem neviděla takhle krásný film. Trochu mi to připomínalo český film Muzikál aneb cesty ke štěstí, jen s rozdílem, že v českém šlo o studenty konzervatoře, takže museli nejen umět tančit ale i zpívat. Kdybych měla udělit body Souboji na špičkách je to 11/10, což znamená, že byl skvělý a předčil moje očekávání.Tanec v krvi (Nový Zéland, 2015)
Stručný děj: Tu miluje hip hop a každou volnou chvíli s kamarády tráví pilováním tanečních kreací. Společně sní o tom, že vyhrají prestižní taneční soutěž. Konkurence je silná a horkým favoritem na vítěze je skupina K-Crew. Tu je však odhodlaný všechny přesvědčit, že se pro tanec nejen narodil, ale dokáže se jím i uživit. Pokud by neuspěl, musí na naléhání otce narukovat do armády. Soutěž se rychle blíží a pod silným tlakem rodiny i společnosti Tua čeká nejtěžší životní boj.

Můj názor: Další super film! Choreografie je tady opravdu neskutečně skvěle propracovaná! Šíleně moc se mi líbily taneční prvky, klidně bych se to naučila já, kdybych to uměla! :D Skvělé nápady tam jsou. I přesto, že film je z roku 2015, zatím není v českém znění, a tak jsem se na něj dívala v angličtině, ale s titulky. Zjistila jsem hned při prvních větách, že na Novém Zélandě mají jinou výslovnost, rychlost a bylo jim velmi špatně rozumět (teda alespoň já špatně rozuměla, zřejmě nejsem tak dobrá v angličtině :D )


Nevím čím to je a jestli se to zdá jen mi, ale téměř každý film o tančení je spojen se soutěžením. Ať už mezi sebou (aby vybrali toho nejlepšího, který se zúčastní soutěže), a nebo příprava na přímé soutěžení v dané soutěži.

Dejte mi vědět, jestli se vám článek líbil. Jestli by jste něco změnili apod.
Který film jste z těchto viděli? Jaký je váš oblíbený film?

Mějte se v lásce,

 • Share:

You Might Also Like

9 komentářů

 1. Filmy o tanci se mi líbí - kromě Hříšného tance neznám ani jeden z filmů, které jsi napsala, takže děkuji za tipy.

  Jinak já mám ještě ráda třeba Tančím, abych žil (s Antonio Banderasem jako učitelem tance "odpadlíků" - podle skutečné události) nebo Hříšný tanec 2: Havana night - opravdu super příběh (také myslím, že je podle skutečnosti) no a pak asi klasika Let´s dance.

  Inka Lifestyle Blog

  Ráda bych Tebe a Tvé čtenářky pozvala na soutěž o volné vstupenky na jarní veletrh krásy Interbeauty Prague 2017 ->
  Soutěž o volné vstupenky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není samozřejmě zač, to je účel článku. :)
   Kdyby to šlo, tak tady mám samozřejmě více filmů, ale článek by byl příliš dlouhý, a tak mám alespoň o čem psát příště :)

   Vymazat
 2. Lovely post!

  Can we follow each other ? :) follow me and i'll follow you back! i promise :) bye!!

  http://sabriellee.blogspot.it/

  OdpovědětVymazat
 3. Odpovědi
  1. To je prostě klasika, kterou nejde nemilovat, že? :)

   Vymazat
 4. Nie že by ma tanečné filmy nebavili, no skôr som na komédie :) Aj keď niektoré tanečné filmy sú fájn

  www.frenchstyle.eu

  OdpovědětVymazat
 5. Viděla jsem pouze Hříšný tanec, na kterém jsem závislá! <3 Jinak je super Let´s dance! <3
  Ty tančíš!? :D <3
  Super článek! <3 :)
  S láskou
  ♥JORIES♥

  http://basic-whitegirl.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No vlastně ani ne, ale vím, že by mě to 100% bavilo :) Taneční jsem si oblíbila natolik, že si to doma někdy připomenu a zatančím si :D Zkoušela jsem i tančit podle tutoriálů na youtube, ale vždycky se u toho cítím divně, není to prostě ono, když mě netrénuje osobně nějaký člověk :)
   A děkuji moc za pochvalu! :)

   Vymazat
  2. Tak to začni tancovat v týmu! Já tancuju už 7. rokem a je to naprosto boží! Máme tam super partu, je tam sranda a jezdíme na soutěže a soustředění! <3 Je to bomba! <3

   Vymazat