Přeskočit na hlavní obsah

Zelený čaj: jaké jsou jeho výhody?


Jsem naprostý milovník čajů. Jakýchkoliv. Ať už to jsou porcované nebo sypané. Pro dnešní den, vám chci přiblížit, jaké výhody čaj může mít. Vybrala jsem zelený čaj. Tak se na něj pojďme podívat.

Pokud jste vyčerpaní, pijte zelený čaj. Obsahuje totiž L-theanine, který má uklidňující účinky, zvyšuje aktivitu alfa vln a tak dokáže přispět ke kvalitnímu spánku. Má podobný výsledek, jako když budete meditovat.


Obsahuje mnoho antioxidantů, zejména katechiny, které pomáhají v boji proti poškození buněk. Zelený čaj tedy podporuje zdravý růst buněk, snižuje špatný cholesterol a i přesto, že v zeleném čaji je trochu kofeinu, který (v tomto případě) zvyšuje funkci metabolismu a pomáhá při hubnutí, tak zároveň může mít i relaxační a uklidňující účinek.

Zelené čaje by se měli zalévat vodou o 170-185°C a nechat louhovat 2-4minut. Nicméně tyhle informace máte většinou uvedené na obalu produktu. 


V poslední době je i velmi oblíbený matcha tea. Je to vlastně jiné zpracování čajových lístků. Na samotný proces se můžete podívat v cca 2 minutovém videu níže.
Jeden šálek matcha má stejný účinek jako kdybyste vypili 10 šálků běžného zeleného čaje. Nejenže matchu můžete pít, ale zároveň udělat například cupcaky, sušenky, lívance a tak dál! 
Některým lidem ale nemusí chutnat! Proto je lepší si nejdříve koupit jedno malé balení, volně po jednom sáčku se prodává například v Nanu nana, ale určitě ho naleznete v prodejně zdravé výživy.

Mi osobně chutná, podle mě má lehce silnější chuť zeleného čaje než ty obyčejné. Nedokážu vám ale říct, který z nich mi chutná nejvíce, jestli porcovaný, sypaný a nebo matcha. Jsem se všemi spokojená a ráda je různě střídám.


Pijete zelený čaj nebo jste víc pro ty ovocné?
Zkusili jste už někdy matcha tea? Chutnala vám?

Mějte se v lásce,

Komentáře

 1. Já to hodně střídám. Ráno si dám zelený nebo černý čaj a přes den spíše jen ovocné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky nepiji celý den jen zelený čaj a střídám to :) Já miluji čaje obecně, nejdůležitější je ať jsou kvalitní dobré :)

   Vymazat
 2. Caje mam nejradsi sypane a zeleny je muj nejoblibenejsi:).

  Mej se krasne, papa
  ByGabra

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

INSPIRACE: Ofina

Před dvěma lety jsem ofinu ostříhanou měla, nechodila jsem ji průběžně zkracovat do stejného tvaru, a tak mi za ty dva roky dorostla na stejnou délku mých vlasů. Ještě ke konci starého roku (2016) jsem si ji nechala ostříhat znovu, možná, že jsem ji chtěla trošičku jinak, ale zatím jsem docela spokojená. Jen musím přiznat, že je to opravdu pracnější s ní než bez ní.

INSPIRACE: Krátké vlasy

Připadá mi, že v poslední době jsou jen dva typy stylů vlasů, které momentálně frčí, a to krátké vlasy a ofina. No a dnešní článek bude právě o krátkých vlasech.
Upřímně? Já to úplně miluju, a kolikrát mám chuťse tak nechat ostříhat i já. Ale své dlouhé vlasymám natolik ráda, že bych to prostě neudělala. Jo, už několikrát jsem se rozhodla, že se nechám ostříhat takhle na krátko, ale v momentě kdy sedím na kadeřnickém křesle a kadeřnice se mě zeptá, jak moc to chci ostříhat, vždy řeknu jen konečky nebo jen to, co je doopravdy nutné.

RECENZE: Aussie - Šampon Miracle Shine

Šampon od Aussie - Miracle Shine obsahuje perlový prášek, ten by měl způsobit lesk vlasů, a australský ženšen, který má vlasy posílit a dodat jim energii.