Zelený čaj: jaké jsou jeho výhody?

neděle, ledna 29, 2017


Jsem naprostý milovník čajů. Jakýchkoliv. Ať už to jsou porcované nebo sypané. Pro dnešní den, vám chci přiblížit, jaké výhody čaj může mít. Vybrala jsem zelený čaj. Tak se na něj pojďme podívat.

Pokud jste vyčerpaní, pijte zelený čaj. Obsahuje totiž L-theanine, který má uklidňující účinky, zvyšuje aktivitu alfa vln a tak dokáže přispět ke kvalitnímu spánku. Má podobný výsledek, jako když budete meditovat.


Obsahuje mnoho antioxidantů, zejména katechiny, které pomáhají v boji proti poškození buněk. Zelený čaj tedy podporuje zdravý růst buněk, snižuje špatný cholesterol a i přesto, že v zeleném čaji je trochu kofeinu, který (v tomto případě) zvyšuje funkci metabolismu a pomáhá při hubnutí, tak zároveň může mít i relaxační a uklidňující účinek.

Zelené čaje by se měli zalévat vodou o 170-185°C a nechat louhovat 2-4minut. Nicméně tyhle informace máte většinou uvedené na obalu produktu. 


V poslední době je i velmi oblíbený matcha tea. Je to vlastně jiné zpracování čajových lístků. Na samotný proces se můžete podívat v cca 2 minutovém videu níže.
Jeden šálek matcha má stejný účinek jako kdybyste vypili 10 šálků běžného zeleného čaje. Nejenže matchu můžete pít, ale zároveň udělat například cupcaky, sušenky, lívance a tak dál! 
Některým lidem ale nemusí chutnat! Proto je lepší si nejdříve koupit jedno malé balení, volně po jednom sáčku se prodává například v Nanu nana, ale určitě ho naleznete v prodejně zdravé výživy.

Mi osobně chutná, podle mě má lehce silnější chuť zeleného čaje než ty obyčejné. Nedokážu vám ale říct, který z nich mi chutná nejvíce, jestli porcovaný, sypaný a nebo matcha. Jsem se všemi spokojená a ráda je různě střídám.


Pijete zelený čaj nebo jste víc pro ty ovocné?
Zkusili jste už někdy matcha tea? Chutnala vám?

Mějte se v lásce,

 • Share:

You Might Also Like

2 komentářů

 1. Já to hodně střídám. Ráno si dám zelený nebo černý čaj a přes den spíše jen ovocné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky nepiji celý den jen zelený čaj a střídám to :) Já miluji čaje obecně, nejdůležitější je ať jsou kvalitní dobré :)

   Vymazat