Domácí mazlíček - Nely (tag)

pátek, června 17, 2016


Protože jsem tento tag viděla u Hevi, který se mi strašně moc líbil, a vlastně ona sama mi řekla, že by si ráda přečetla zase něco takového u mě na blogu (což mě překvapilo, nebyla jsem si -a stále nejsem- jistá, jestli by to někoho zajímalo).
Rozhodla jsem se tedy, že se kouknu po nějakých otázkách na internetu. Jenomže jich bylo nějak málo, byly nudné a často se opakovaly, vymyslela jsem i pár svých.

Tenhle článek jsem pojmenovala Domácí mazlíček - Nely proto, že bych v budoucnu chtěla napsat ještě o jednom domácím mazlíčku, kterého mám, ale to až příště.

Nebudu to dál protahovat, stejně si ten úvod skoro nikdo nepřečte, a pustíme se do tagu :)


1. Jaké je plemeno?
- Je to labradorský retriever, tohle plemeno máme nejvíce rádi, protože tito psi jsou strašně přátelští, inteligentní (i když Nely má podle mě docela často bad days v tomhle) a snadno se naučí povelům, což je skvělé pro výchovu.2. Jaké má jméno? A jak k němu přišla?
- Jak už jsem psala, jmenuje se Nely. Měli jsme vybraných asi 5 jmen a ještě v autě, když jsme pro ni jeli, jsme nevěděli, které vybrat. Když jsem ji uviděla, prohlásila jsem, že to bude Nely. To jméno, z těch pěti, k ní prostě sedělo. Pamatuji si akorát dvě další, která byla na tom seznamu a to Sandy a Melanie. Upřímně řečeno, Sandy jsem neměla ráda už od začátku. :D

3. Jak voláš na svého psa?
- Má jich docela dost. Dříve jsem na ni volala Nelko, teď ji říkám Nelyanko, Neluš, Nelčo, Nel. A volám ji ještě milionkrát jinak, ale to radši zveřejňovat nebudu. :D

4. Jak dlouho ji máte a kdy se narodila?
- Pro Nely jsme jeli buď 18. nebo 19.dubna v roce 2014, takže ji máme dva roky a 60 dní ♥. Nel se narodila 28.února 2014.


5. Máš občas pocit, že je to úplný magor?
- No jistě, je to takový střelený pes a má své momenty, kdy blbne a přijde mi, že je úplně hloupá :D Ale je to největší zlatíčko, které mám.
Když se řekne, aby přinesla nebo hledala ježka, balonek, Emilka, flašku nebo cokoliv jiného, tak ona tomu rozumí a hledá tu danou věc a přinese ji, ale kolikrát přinese něco jiného, protože je to třeba blíž a my ji vždycky pošleme pryč a že až přinese to, co chceme, tak si s ní budeme hrát. No a ona se buď urazí a nebo zajde opravdu pro tu hračku, kterou chceme.

6. Zničila už něco?
- Jediné co ničila byly matrace, které měla jako pelíšek. Roztrhala jich asi celkem asi 5-6 :D Teď už dlouho žádnou neroztrhala, takže je to v pohodě. Tohle je ale nic oproti našich minulých psů.


7. Věříš na "pes je nejlepší přítel člověka"?
- Ano. Pes neumí mluvit a podle mě to je jedině dobře. Je to stvoření, které je odkázáno na vás, i on vás bere jako nejlepšího přítele, je na vás v podstatě závislí.
Já když mám špatnou náladu, sednu si k ní a buď mi dá hlavu do klína a nebo mi dá packu na ramena, jakoby říkala "To bude zase dobrý, kámo." a v tu chvíli mi vždycky dojde, že je to nejkrásnější co mám. Často mám pocit jakoby to byl skutečný člověk a věděl, co se kolem doopravdy děje.

8. Kdy se naučila povely?
- Asi ve čtyřech měsících. Byly letní prázdniny a my dvě byly samy doma, a tak jsem ji začala učit základní povely sedni, lehni, dej pac. Uměla to do dvou týdnů.Máte nějakého domácího mazlíčka? Jakého a jak se jmenuje? Pište mi do komentářů :)

Mějte se v lásce,

  • Share:

You Might Also Like

2 komentářů

  1. Určitě!! Krásný tag A nelinka je nádherná psí slečna. :-) Když jsme byla malá chtěla jsem labradora, ale bohužel na to prostor nebyl a pak jsme si pořídila jorkšíra a láska k malým plemenům zůstala dodnes a máme Maybellin :-) Také si myslím, že jméno Nely k ní sedí nejvíce. :-)

    OdpovědětVymazat