Sukulenty a netřesky.

úterý, června 09, 2015

Asi před dvěma měsíci jsem si koupila sukulent a netřesky Flóře v Olomouci. Netřeskám se daří skvěle, ale sukulent to nějak fláká, což mě hodně štve.

Těžko se hledá název toho mého sukulentu, 1. sukulentů je šíleně moc a za 2. můj vypadá úplně jinak, než ty na těch fotkách a tak si nejsem úplně jistá. Každopádně jsem vám nafotila jak vypadají ty mé. Na netu jsem našla i krátké informace, tak kdyby to někoho zajímalo, najdete to v celém článku :)


Pachyphytum viride: Název pochází z starořeckých pachys (= silný) a Phyton (= rostlina), podle tvaru listů, viride znamená "zelené".. A tady bych se trošku hádala protože můj sukulent už je takový modro-fialový :( :D
Pachyphytum viride je evergreen, trvalka, sukulentní rostlina a je největší druh rodu. Stojí ve volných rozetech, má podlouhlý a kulatý stonek. Listy nejsou matné a jsou tmavě zelené až do fialovo-červena. Mohou být až 10 cm dlouhé.Netřesky: Vytváří přízemní růžice krátkých dužnatých listů. Jsou to rostliny víceleté, avšak po vykvetení rostlina odumře. Netřesky jsou oblíbenými zahradními rostlinami, zejména do skalek. Český název „netřesk“ pramení z pověry, že netřesky rostoucí na střeše stavení chrání před bleskem. Latinské Sempervivum je složeninou slov Semper (vždy) a vivus (žít). Odkazuje na schopnost netřesku růst na nehostinných místech.
Mějte se v lásce

 • Share:

You Might Also Like

6 komentářů

 1. wow závidím :)) Já osobně jsem byla nedávno na Floře ale jaksi jsem to prošvihla :)) Sama mám doma pár kaktusů ale musím je přesadit tak jsem zvědavá :D Jinak musím říct skvěle napsaný článek :)

  http://dramaticalrose.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Strašně zajímavé barvy mají :)

  OdpovědětVymazat
 3. to sú krásne rastlinky! :).

  Kejmy ♥.

  OdpovědětVymazat
 4. Mým sukulentům se nedařilo kvůli nedostatku sluníčka. Musela jsem je přendat na okno, kam praží slunce co nejdělší část dne a hned to bylo lepší. :)

  OdpovědětVymazat